Skip to content
Home Kulubümüz Kulüp Faaliyetlerimiz

Kulüp Faaliyetlerimiz:
Kulübümüzün dalış faaliyetleri esas olarak Doğu Akdeniz kıyı şeridi içerisinde yapılmaktadır. Yumurtalık, Karataş, Kızkalesi, Taşucu, Boğsak, Eceli, Aydıncık, Tekeli ve Anamur sahillerinde kulübümüze özgün dalış noktaları vardır. Bu noktalar arasında Aydıncık, aynı zamanda eğitim dalışlarımızın da yapıldığı yerdir.
Faaliyetlerimiz ile bir yandan her düzeyde eğitimli balıkadam sayısının arttırılması, diğer yandan da kursiyerlerin dalış becerilerini değişik dalış ortamlarında geliştirmeleri sağlanmaktadır. Bu bağlamda, Arama-Çıkarma, Derin Dalış, Navigasyon gibi fiziksel becerilerin ön plana çıktığı ileri dalış tekniklerinin yanı sıra duygusal yönü değişik, gece ve doğa bilim dalışları eğitimi verilmektedir


Ayrıca kulübümüz, Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Sualtı Polis Gurubu’nun oluşturulmasında, Adana Belediyesinin “Cankur” ekibinin eğitiminde, Çukurova Üniversitesi, Su ürünleri Fakültesi öğrencilerinin Aletli Dalış derslerinde aktif ve yetkili rol üslenmiştir. Mersin Valiliğince Doğu Akdeniz Bölgesi dalış yasaklarına ait bölgelerin inceleme çalışmalarına davet edilmiş ve yasak bölgelerin yeniden tespitinde aktif görev almıştır.

Kulubümüz her 10-16 mayıs tarihleri arasında 'Sakatlar Haftası' nedeniyle,engelli arkadaşlarımıza teori ve havuz çalışmaları yaptırmaktadır.

Sualtı ragbisi ve hokeyi takımlarımızda 30’a yakın lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. 2003 Yılı Zıpkınla Balık Avlama Türkiye Şampiyonasında sporcumuz Mehmet Yalçın birinci olmuş ve ülkemizi yurtdışında (Portekiz’de) temsil etmiştir

Su kayağı branşında erkeklerde Gültekin Özensel , bayanlarda Oanna Çorat birçok kere Türkiye birincilikleri kazanmışlardır.

 

joomla statistics