Skip to content
Home Foto Galeri Kulüp Özel 1* Balıkadam Eğitimi.....

12 Ekim Salı günü saat 19.15  Kızıldenize gidecekler için yeni bir yıldız balıkadam eğitimi başlıyor. Adana Çukurova sualtı ihtisas kulübündeki Kursumuz 12 saat teori iki  havuz dalışı, altı deniz dalışı olarak planlanmaktadır.Bu kurs'u  iki hafta içierisinde bitirmeyi planlıyoruz .

 

Eğitimin sonunda yapılacak olan sınavda geçer not alan adaylarımıza C:M:A:S  Bir yıldız balıkadam brövesi verilecektir.Ayrıca kursumuzu başarılı bir şekilde bitiren öğrencilerimize bir yıl kulüp üyeliği ve tüm sezon ücretsiz dalış  imkanı.

Dalıcı ve Dalış Eğitmenlerinde Aranan Koşullar

Madde 13-( 1 ) Dalıcı, dalış eğitmeni ve uzman dalıcı eğitimi alacakların uyması gereken koşullar;

( a ) Bir yıldız dalıcı

  1. 14 yaşını doldurmuş olmak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
  2. Yüzme bilmek,
  3. Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
  4. En az ilköğretim diplomasına sahip olmak,

Dalıcı ve Eğitmenlerin Tanımı, Görev, Yetki ve Sorumlulukları

Madde 14-( 1 ) Dalıcı ve eğitmenlerin tanımı, görev, yetki ve sorumlulukları şunlardır:

( a ) Bir yıldız dalıcı: Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Dalış donanımlarını takıp sökebilen, tüm dalış becerilerini kolaylıkla uygulayabilen, yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 18 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Gece dalışı yapamaz.

 

joomla statistics