Skip to content
Home Foto Galeri Kulüp Özel Bu Kaçmaz....

16-21  Mayıs Sharm El Sheik -Kahire. Adanadan direkt uçuşla Ayf-Tur güvencesi ile Kızıldenizin en güzel noktalarına özel dalışlar yapacağız 31 Mart'a kadar rezervasyon yaptıran üyelerimiz süpriz hediyeler kazanacaklardır.Haberin devamında lütfen detayları okuyunuz.

 16 MAYIS 2009    ADANA  –  SHARM EL SHEİKH - ALF LEILA WA LEILA BİNBİR GECE
Adana Şakirpaşa Havalimanı DIŞ HATLAR terminalinde AY-F TUR  yetkilisi ile saat 05:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Mısır Hava Yolları özel seferi ile saat 06:30’da Sharm El Sheikh’e hareket. Saat 07:40’da varışımızın ve pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel aracımızla panoramik şehir turumuzda; Barış Camii (Hüseyin Selim Camii), Barış Anıtı, Old Town (Eski şehir) ve Nama Bay (Yeni şehir) görülecek yerler arasındadır. Dalış yapacak misafilerimiz şehir turu yapılmadan dalış merkezine transfer olacaklardır. Tüm gün dalışlar. Ardından otelimize transfer (Odalara yerleşme saat 12:00 – 15:00 arasıdır). Akşam isteğe bağlı extra Alf Leila Wa Leila – Binbir Gece turu. Mısır’ın dans ve müzik kültürünü daha yakından tanıyarak 1001 gece masalının atmosferini yaşayacağınız bu turumuzda, içerisinde sinema, restoran, cafe, konser alanı, dükkanlar ve daha birçok şeyi barındıran Alf Leila Wa Leila’ da sizleri hoş bir karşılama bekliyor (20 €) Gösteri Bedevi, Nubya, Berberi kültürleri ve Nil’in iki yakasında farklı bölgelerdeki kültürleri yansıtan danslar, Tanura ve oryantal danslar ile güzel vakit geçireceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

17 MAYIS 2009        SHARM EL SHEİKH- ABU GALLUM – BLUE HOLE TURU
Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Kızıldeniz’in ve güneşin tadını çıkartabilmeniz ve dalışlar için serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Abu Gallum ve Blue Hole(Mavi Delik) turu için otelimizden hareket (65 Euro).(Bu turumuzda çölde yapılacak sarsıntılı cip yolculukları sebebi ile bel rahatsızlığı olan misafirlerimizin turumuza katılmamalarını öneririz)Sharm’ın ‘’olmazsa olmaz’’ bu turu esnasında gerçek bir çöl ve Kızıldeniz macerasına atılacaksınız.Bu turumuz esnasında 4X4 jeeplerimizle birlikte öncelikle Dahab asfaltında yol alarak bedevi kampına doğru gideceğiz.Asfalttan ayrılıp da çöl yoluna girdiğimizde, sarsıntılı bir yolculuk bizleri bekliyor. Bedevi kampında verilen molada hem Bedevilerin çöl hayatlarına tanık olabilecek hem de Sinai’nin gizemli hikayesini, Hz Musa’nın ve Yahudiliğin tarihinin ayrıntılarını öğrenebileceksiniz. Daha sonra yine çölde yol alarak Kızıldeniz sahiline kadar inerek buradan develerle yolumuza devam edeceğiz. Yaklaşık 1.5 saatlik deve yolculuğu esnasında, kendinizi çöl insanlarından biri gibi hissedecek, bir yandan çölün sessiz sonsuzluğunu seyrederek,diğer yandan ise Kızıldeniz’in temiz havasını içinize çekerek hayatınız boyunca unutamayacağınız bir an yaşayacaksınız. Deveye binmek istemeyen misafirlerimiz yola jeeplerle devam edebilirler. Deve yolculuğu esnasında vereceğimiz kısa molada çay ve meşrubatlar ikramımızdır. Blue Hole’a (Mavi Delik)  varışımızla birlikte, burada bulunan basit restaurantlarda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek esnasında içecekler ikramımızdır. Vereceğimiz mola esnasında dileyen misafirlerimiz , akvaryum gibi bir denizaltı yaşamına sahip Blue Hole’da denize girebilirler. Daha sonra jeeplerle birlikte Dahab’a hareket ediyoruz. Kızıldeniz’in en şirin şehirlerinden ve daha çok gençlerin rağbet ettiği Dahab’da, plaj yolunda bir yürüyüş yapmanızı ve Al Capone Cafe&Restaurantta deniz kenarında birşeyler içmenizi mutlaka tavsiye ederiz. Turun bitimi ile birlikte otelimize hareket.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.   

18 MAYIS 2009    SHARM EL SHEİKH – GLASS BOTTOM BOAT - ATV SAFARİ
Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Kızıldeniz’in ve güneşin tadını çıkartabilmeniz ve dalışlar için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için  extra olarak düzenleyeceğimiz İsteğe bağlı extra Glass Bottom Boat turu.(15 €) Kızıldeniz’in eşsiz su altı güzelliklerini yakından görebilmeniz ve fotoğraf çekebilmeniz için altı cam ile kaplı teknelerle hiçbir yerde görmediğiniz çeşit ve renklerde mercan resifleri, balık ve diğer denizaltı canlıları sizleri büyüleyecek.ATV  MOTOR ile Safari turu ‘na katılma imkanı (45 € - Tek Kişilik Motor ). Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

19 MAYIS 2009        SHARM EL SHEİKH –TİRAN ADASI TEKNE TURU

Sabah kahvaltısının ardından dalışlar için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile extra düzenlenecek olan tam gün öğle yemekli, içecek ikramlı TİRAN ADASI TEKNE TURU’ muza katılma imkanı  (50 €). Öğle yemeğini teknede alacağımız bu turumuzda masmavi denizi ve birçok dalgıcın tercih ettiği bir dalış mekanı olan bölgede deniz altındaki muhteşem güzellikleri şnorkel ile keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde .

20 MAYIS 2009   SHARM EL SHEİKH – RAS MOHAMMED ULUSAL PARKI TEKNE TURU

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün Kızıldeniz’in ve güneşin tadını çıkartabilmeniz ve dalışlar için serbest zaman. İsteğe bağlı RAS MOHAMMED ULUSAL PARKI TEKNE TURU( 50 €). Sharm El Sheikh’e 18.64 mil uzaklıktaki Ras Mohammed Ulusal Parkı sahip olduğu muhteşem doğa manzaraları ile sizi kendine hayran bırakacak. Öğle yemeğini teknede alacağımız, tam gün olarak yapılan bu turumuzda denizin tuzlu sularında yetişen mangrow ağaçlarını görebilir, adacığı çevreleyen masmavi denizi ve mükemmel kumsalından faydalanabilirsiniz. Ayrıca dünyadaki birçok dalgıcın tercih ettiği bir dalış mekanı olan Ras Mohammed’in deniz altındaki muhteşem güzelliklerini şnorkel ile keşfedebilirsiniz. Serbest zamanda alınacak akşam yemeğinin ardından renkli gece hayatı ve alışveris vakti...

21 MAYIS 2009 SHARM EL SHEIKH – KAHİRE - PİRAMİTLER – SFENX – KHAN EL KHALILI  veya İSKENDERİYE  - ADANA

Gece  saat 01:00’de Sharm El Sheikh’den Kahire’ye hareket. Yaklaşık 7 saat sürecek yolculuğumuzda Süveyş Kanalıdan geçiyor ve Kahire’ye ulaşıyoruz. Alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman . Dileyen misafirlerimiz için extra (50 €)
Giza bölgesinde yer alan Piramitlere gidiyoruz. Antik dünyanın yedi harikasından ayakta kalan tek yapıyı Keops, Kefren, Mikerinos Piramitleri'ni ve Firavun Kefren'in yüzünü taşıyan, onun mezarını korumak için inşa edilmiş Sfenks'i görüyoruz. Turumuzun ardındanKahire'nin meşhur pazarı Khan El Khalili'ye gidiyoruz. Küçük süslemeli dükkanlarda antika ve süs eşyalarından, ahşap oymalarına, halıya ve ev gereçlerine kadar her şeyin satıldığı bu pazarda alışveriş yapmanın Mısır'ın bütün ziyaretçileri için vazgeçilmez olduğunu hatırlayarak alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ise ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli İskenderiye+Wadi Natrun Manastirlari  turuna katılabilirler ( 50 €) Öğle Yemekli bu turumuzda oncelikle Kahire’ye 1.5 saatlik mesafede bulunan ve Misir’in en eski hristiyan yerlesim merkezlerinden biri olan, dogal guzellikleri, tarihi ogeleri ve manastirlari ile unlu Wadi Netrun gezilecektir. Buradaki gezimizin bitmesi ile yaklasik 1.5 saatlik mesafede bulunan Mısır'ın Akdeniz sahilindeki incisi, en onemli kenti guzel İskenderiye gezilecektir. Kordonu ve kordon boyu uzanan binalari, cafe ve restoranlari ile Izmir’i andiran bu guzel kentte Montaza Sarayı ve Bahçeleri, Kaitbay Kalesi, denizin dibinde yatmakta olan İskenderiye Feneri'nin yeri, İskenderiye Kütüphanesi, Abul Abbas Camii, Catacombs Pompei kalintilari, Amfitiyatro, Greko Roman Muzesi gorulecek yerler arasindadir. Öğle yemeği tarihi vr unlu Athenius Restotantta denizurunleri set menu olarak alinacaktir. Tur bitimi Kahire’ye donus. Turumuzun ardından Kahire havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Mısır Hava Yolları özel seferi   ile saat 20:00’da
Adana’ya hareket. Yerel saat ile 22:00’da Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

OTELLERİMİZ

2- 3 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

6 TAKSİT

12 TAKSİT

3* Falcon Inn Viva Hotel vb.

349 €

115 €

65 € X 6

35 € X 12

4* Sharm Holiday Hotel vb.

399 €

125 €

74 € X 6

40 € X 12

5* Crowne Plaza Hotel vb.

449 €

145 €

83 € X 6

45 € X12ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ :

► Mısır  Hava Yolları ile Adana/Sharm El Sheikh Kahire /Adana arası Direkt Uçuşlar
► Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri
► Sharm El Sheikh – Kahire arası transfer
► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli
► 4 Gece Sharm El Sheikh’de tercih edilen otelde konaklama
► Tüm Kahvaltılar
► Sharm EL Skeikh’te otelde 4 Adet Akşam Yemeği
► Sharm El Sheikh şehir turu
► Yerel rehberlik hizmetleri
► Deneyimli AY-F TUR REFAKATİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

► Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli (160 €)
► Vize ücreti ve takip giderleri (45 €)
► Yurtdışı Çıkış Harcı 15 YTL
► Öğle yemekleri
► Ekstra turlar
► Bahşişler 20 € ( Buradan acentamıza ödenir )
► TURSAB Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası 15 €
►Dalış Paketi (Teknede öğle yemeği ve içecekler dahildir.)
-    5 Gün (10 Dalış) 200 €
-    4 Gün (8 Dalış) 160 € 
-    Ras Mohammed Girişi 5 € (Günlük)

En az 2* dalıcı olan ve 40 kayıtlı dalışı bulunanlar için:
-    Thistlegrom batık dalışı 60 € (ek ücret)
-    Dahab Blue Hole 35 € (ek ücret)

NOTLAR:
► Lacivert ve Yeşil Pasaportların GEZİ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY geçerli olması gereklidir.
► 0-2 yaş arası çocuklar Havalimanı Vergileri (155 €) ve Vize Ücreti (45 €) öder. Uçakta ve otobüste koltuk verilmez.
►AY-F TUR gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.
► AY-F TUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm charter saatlerin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
► Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır. VİZE: Mısır vizelerinizin tarafımızdan alınabilmesi için en az 6 ay geçerli pasaportunuzun, 2adet vesikalık fotoğrafınızın acentamıza teslim edilmesi gerekmektedir. YEŞİL PASAPORTLULAR ve ebeveynlerinin pasaportuna kayıtlı olan çocuklar için VİZE GEREKMEMEKTEDİR…

 

joomla statistics